Cibule - pach na noži

Pach na noži odstraníme nejjednodušeji tak, že nožem projedeme syrovou mrkví.

Mléko - aby neuteklo

Mléko uteklo nebo se připálilo? A co té nelibé vůně v kuchyni! Více nám neuteče, ani se nepřipálí, když hrnec před upotřebením na dně a vrchním okraji slabě máslem potřete.

Mušky kolem květináčů

V boji s malými muškami neustále kroužícími kolem rostlin v bytě zvítězíme a vyhubíme je tím, když zeminu posypeme vyluhovaným čajem.

Pečení tvrdé slepice, kohouta...

Na takovéto si nepochutnáte a nebyla by ani včas hotova. Potřete tuto při pečení čistým lihem, který při pečení vyprchá. V krátké době změkne tak, že ji od mladé nepoznáte.

Přesolená polévka

Přesolenou polévku napravíte bez přidání vody tím, že do ní vložíte několik kusů syrových brambor, několikráte necháte přejíti varem a pak brambory opět odstraníte.

Rámy obrazů a zrcadel

Vyčistíme jemně a zároveň důkladně šamponem na vlasy, stačí rozpustit pár lžic v kbelíku vlažné vody a rámy několikrát otřít.

Ryby - jak na pach

Nepříjemý pach kapra odstraníme tak,že jej důkladně zvenku i zevnitř omyjeme v silném solném roztoku, pak pokapeme citronem a necháme v chladnu odležet.

Vajíčka - jak se zbavit razítka

Koupíte si vajíčka a postesknete si, že mají na sobě razítka. Zbavit se jich ale je úplně jednoduché. Stačí vzít houbičku a písek na mytí nádobí a razítko z vajíčka opatrně očistit. Pokud se chcete zbavit razítka ze skořápky již vyfouknutého vajíčka, pak stačí vyfouknuté poucho namočit do čistícího prostředku SAVO. To Vám celou skořápku krásně vybělí a navíc ji zbaví blán z vnitřku skořápky.

Více šťávy z citronu

Z citronu vymačkáme více šťávy, když jej před rozříznutím dobře prohřejeme, případně promačkáme.   

Zkouška čerstvých vajec

Do slané vody ponořte opatrně vejce. Zkažené vejce vypluje na povrch, čerstvá a zdravá zůstanou u dna a to ve vodorovné poloze, kdežto méně čerstvá se zvedají.

SLAVÍME
Připravte svým dětem nezapomenutélnou narozeninovou party...

LÉČÍME
Jak bez doktora na jednodušší nemoci a nachlazení?

 

 

RADÍME
Jak na skvrnu od vína? A jak se zbavit mravenců? Polévka přesolená?

 

 

CESTUJEME
Tipy a rady na cesty služební, za odpočinkem i poznáním.